עורך דין תאונות עבודה - עורך דין איתי אלון

נפגעת כתוצאה מתאונת עבודה?
הדרך למימוש זכויותיך וקבלת פיצויים כספים מתחילה כאן!
למשרדנו ניסיון רב בניהול תביעות וקבלת פיצויים בגין נזקים שנגרמו לנפגעים או לקרוביהם (במקרה של פטירת העובד הנפגע) במסגרת פגיעות בעבודה.
 
במקרה של פגיעה בעבודה יש למצות את זכויותיו של הנפגע אל מול מספר גופים שונים,  למשל, המוסד לביטוח לאומי, המעביד וחברת הביטוח המבטחת אותו, מזמין העבודה, קבלן ו/או כל גורם אחר אשר לו האחריות לקרות התאונה.
 
סוגי פגיעות בעבודה:
 

1. תאונת עבודה
חוק  הביטוח הלאומי מגדיר תאונת עבודה כתאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו של הנפגע. בנוסף, החוק קובע כי גם תאונות אשר אירעו בדרך מביתו של העובד אל מקום עבודתו או בדרך חזרה ממקום עבודתו של העובד אל ביתו, נכנסות תחת ההגדרה של תאונת עבודה. ישנה חשיבות רבה להגשת התביעות המתאימות למוסד לביטוח הלאומי בסמוך למועד קרות התאונה על-מנת לזכות במלוא הזכויות המגיעות לנפגע בגין התאונה, כמו כן, ישנה חשיבות רבה ליתן גרסה מפורטת למוסד לביטוח לאומי, אודות נסיבות התאונה והנזקים שנגרמו בעקבותיה לנפגע, שכן היא זו אשר תלווה את הנפגע לאורך כל הדרך עד לקבלת הפיצויים מכלל הגורמים הרלוונטיים.

​2. 
מחלת מקצוע

בתקנות הביטוח הלאומי מופיעה רשומה סגורה של מחלות אשר מוכרות כמחלות מקצוע. עובד הנפגע מאחת המחלות המופיעות ברשימה יצטרך להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין המחלה ממנה סובל לבין תנאי עבודתו. בית הדין לעבודה קבע בפסק דינו (עב"ל 338/96 המוסד לביטוח לאומי נ' עובדיה), כי רשימת מחלות המקצוע הינה רשימה סגורה, דהיינו לא ניתן לתבוע מהמוסד לביטוח לאומי שיכיר במחלה שנגרמה בעבודה ושאינה נמצאת בתוך הרשימה.

3. מיקרוטראומה

בית הדין לעבודה קבע בפסיקתו כי למבוטחים במוסד לביטוח לאומי, קיים מסלול נוסף להכרה כנפגעי עבודה, והוא על בסיס דוקטרינת המיקרוטראומה (Micro-Trauma). הלכת בית הדין לעבודה נוצרה על מנת שיהיה מזור סוציאלי גם לנפגעים בעבודתם, אשר לא נכנסו תחת הגדרת נפגעי תאונת עבודה ו/או חולים במחלת מקצוע לפי חוק הביטוח הלאומי.
המונח מיקרוטראומה מתייחס למצב של גרימת נזק גופני ממשי כתוצאה מפגיעות חוזרות ונשנות באיבר מסוים בגוף,  לאורך זמן ממושך. כל פגיעה לבדה גורמת לנזק מזערי אשר איננו מורגש, אך בטווח הארוך, כל הפגיעות יחדיו מצטברות ומביאות לנזק ממשי אשר מביא את העובד לחלות במחלה של ממש.  
 
 
חשוב לציין כי מעבר למיצוי הזכויות במוסד לביטוח לאומי, יש לבחון אפשרות של תביעה כנגד המעביד וחברת ביטוח המבטח אותו, מזמין העבודה, קבלן ו/או כל גורם אחר, אשר לו האחריות לתאונת העבודה ו/או מחלת המקצוע ו/או נזק הנגרם לפי דוקטרינת המיקרוטראומה.
 
נפגעת בעקבות תאונת עבודה, מחלת מקצוע או מיקרוטראומה?
ייתכן מאד שמגיעים לך פיצויים כספיים מהמוסד לביטוח לאומי ו/או ממקום העבודה ו/או חברות הביטוח.
למימוש זכויותיך וקבלת פיצויים כספיים עקב תאונת עבודה התקשר ל-052-3616629.

צור קשר עוד היום עם משרד עורכי דין איתי אלון, על מנת לברר את זכויותיך.
 

פגישת ייעוץ ראשונה עם עורך דין ללא כל התחייבות וללא תשלום !דף הבית טלפוןwaze